Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies   

ROZUMIEM

PAKIET ONE SITE

 

 Strona główna / Strony www / Pakiet one site

ONE SITE

Czym jest one site? To obco brzmiące słowo określa ostatnimi czasy bardzo popularny tym stron WWW. Często możesz usłyszeć również określenie typu one page lub lanfding page – strona lądowania. 


Najważniejsze w tym typie stron jest to iż wszystkie treści znajdują się na jednej stronie WWW bez przeładowania na podstrony. Co nie zmienia faktu, że taka strona posiada menu. Stosowana jest zazwyczaj do prezentacji jednego produktu jakiegoś wydarzenia np. koncertu lub gdy nie posiadasz dużo treści, a chciał bym przyjazną dla okaz stronę na której ubogość tekstową można bardzo elegancko wypełnić ciekawymi grafikami.
Landing Page to strona docelowa, na którą kierowani są klienci z reklam. Nie opisuje ona całej oferty i działalności firmy a zazwyczaj jeden dział, jeden produkt lub jakąś promocję. Stosowana jest głównie do reklam i właśnie to odróżnia ją od One Page. Użytkownicy klikając w reklamy (np. AdWords) zostają przekierowani do specjalnie przygotowanej dla nich strony. Jej treść dostosowana jest do treści reklamy tak, aby okazała się jej dokładnym rozwinięciem.

Kiedy zdecydować się na One Site?

One Site to świetne rozwiązanie dla firm, które stawiają na kreatywność. Taka strona bardzo często jest atrakcyjna wizualnie, napełniona ciekawymi efektami. Zsuwając scrolla można zobaczyć przewijający się w tle film czy animacje. Rozwiązań jest bardzo dużo. 

Przykłady One Site z portfolio infracom:

"Niszcz pryszcz” – Strona promująca jeden flagowy produkt z oferty firmy Kosmetyki DLA 

"Płock Bez Dymu" – Strona promująca wydarzenia w którym fundacja To Tamto namawiała Płocczan do zerwania z nałogiem

"Semina'' – linia produktów PREMIUM Firmy Bugaj Agro

Rozwiązanie to ma jednak kilka podstawowych wad. Po pierwsze nie poleca się tych stron jako docelowe prezentowanie oferty gdyż ze względu na skomplikowaną grafikę trudno się ją rozbudowuje i w większości przypadków z tego powodu nie implementujemy systemu do zarządzania treściami (infraCMS). Druga kwestia wynika wprost z barku podstron co negatywnie wpływa na pozycjonowanie w wyszukiwarce Google (SEO.) 

Podsumowując

One Page jest zazwyczaj jedną stroną, a na Landing Page mogą być kierowane reklamy. Z punktu widzenia technologii użytej do jej wykonania to zupełnie to samo ostatecznie jednak, każda z nich może służyć do realizacji różnych celów. Czas przygotowania takiej strony to nawet jeden dzień roboczy pod warunkiem stałej współpracy z klientem wcześniej przygotowanych tekstów i zdjęć. 
One Page to rozwiązanie dodatkowe, które najbardziej przyda się małym, stawiającym na kreatywność firmom, a Landing Page to bardzo ważna sprawa dla reklamujących się w sieci czy wyszukiwarce firm. Ceny zaczynają się od 1500 zł netto

JESTEŚ ZAINTERESOWANY STRONĄ WWW? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Copyright © 2019. Created by InfraCOM.pl